شستشوی نما

در هر شهری ساختمان ها مهمترین جلوه بصری یک شهر هستند و در شهرها خودنمایی می کنند . اطراف ما مملو از برج ها و ساختمان ها با نما های مختلف و رنگارنگ شده است . هنگامی که یک ساختمان تازه ساخته می شود با دیدن نمای آن حس خوبی به ما دست می دهد و از تماشای آن لذت می بریم . اما در مدت کوتاهی بر اثر آلودگی های زیاد مخصوصا دود خودروها این نمای زیبا چهره دیگری به خود میگیرد و کمتر کسی میل به نکاه کردن به ساختمان را خواهد داشت.  شستشوی نما ساختمان هم مانند شستشوی خودرو و لباس ما امری واجب شده است مخصوصا برای برج ها و مجتمع های مسکونی که ساکنین زیادی دارند .

باید توجه داشت که شستشویی نما ساختمان کار ساده ای نیست و حتما باید توسط افراد متخصص و دوره دیده انجام شود . بلندی ارتفاع ساختمان ها و کار در ارتفاع بلند نیاز به ابزار و افراد ماهر دارد. شرکت نایژه برای شستشوی نمای ساختمان شما از داربست استفاده نمیکند بلکه با توجه به نوع  نمای ساختمان و ارتفاع آن از تجهیزات مناسب همانند طناب ، بالابر ، واترجت و … استفاده می کند .

انتخاب نوع نماشویی با توجه به جنس نما متفاوت خواهد بود.

شستشوی نما

شستشوی نما شیشه ای با استفاده از ابر و طی انجام می شود .

برای شستشوی نما های با جنش آجر – سیمان – سنگ و کامپوزیت با استفاده از دستگاهای واترجت صورت می گیرد . این دستگاه آب را با فشار بسیار زیادی به نمای ساختمان می پاشد و جرم و کلیه آلاینده های که سطح نما را پوشنانده اند پاک می کند.

نما شویی

همچنین شرکت نایژه برای شستشوی نماهای قدیمی که بر اثر گذشت زمان آلاینده ها و چربی ها روی ان را پوشانده و به راحتی با آب سر و واترجت تمیز نمی شوند از روش شستشو با آبگرم به وسیله واترجت و یا روش دستی و آب گرم استفاده می کند تا این اطمینان به همشهریان عزیز داده شود که سطح نمای ساختمانشان با هر شرایطی که باشد کاملا تمیز خواهد شد.

هر نمایی که ظاهر زشت و کثیفی در طی سال ها به خود گرفته است و یا در پی عملیات ساختمانی مصالح بر روی ان ریخته شده باشد بدون شک نیاز به شستشوی نما دارد اما متاسفانه در بین اقشار مختلف جامعه این دیدگاه وجود دارد که شستشوی نما شیشه ای به وسیله مواد شوینده و دیگر ابزار را با شستشوی نمای ساختمان به وسیله دستگاه واترجت و سندبلاست را اشتباه می گیرند و این تصور را دارند که فقط نمای شیشه ای را می توان شست و یا نمای سنگی نیز مانند نمای شیشه شسته می شود.
شستشوی نمای ساختمان به دو صورت انجام می پذیرد به این شکل که در حالت اول که نمای شیشه ای مد نظر است به وسیله طناب و مواد شوینده مخصوص افراد ماهر شروع به شستشو می کنند اما در حالت دوم که نمای سنگی مد نظر است از دستگاه های فشار قوی و مواد سیلیس و نانو استفاده می شود تا علاوه بر تمیزی کامل باعث جلا ودرخشش بی نظیری در نما شده و تا مدت ها هیچ کثیفی و الاینده بر روی نمای سنگی نفوذ نمی کند زیرا مواد نانو مانع جذب این کثیفی ها در نما می شوند.

.حال بهتر است زمان لازم برای شست وشوی نما را بررسی کنیم:

زمانی که عملیات شستشوی نما اغاز می شود با توجه به نوع نماشویی می توان زمان را تقسیم بندی کرد.

در شستشوی نما با طناب ، زمان در بهترین حالت قرار دارد زیرا نماشور با سرعت بیشتری کار خود را پیش می برد اما مشکل نماشویی با طناب تسلط پایین تره نماشور نسبت به نماشویی با داربست است.

اما بیشتر پروژه ها در سطح و متراژهای مختلف به وسیله نماشویی با طناب یا همان نماشویی بدون داربست انجام می شود و دلیل این موضوع دردسرهای بستن داربست و هزینه اضافی می باشد اما شست شوی نما با داربست مزایای خود را دارد.

شستشوی نما لازمه زیبایی ساختمان است و این موضوع کاملا واضح است و قیمت شستشوی نما به قدری مناسب است که هزینه کردن برای شستن نما در مقابل نتیجه کار به چشم نمی اید

شستشو نما

})