شستشوی صندلی ،کف و سقف خودرو در محل

شستشوی صندلی ،کف و سقف خودرو  از  مهم ترین عملیات های مربوط به نگهداری خودرو  می باشد. این امر برای بخش های بیرونی خودرو بوسیله روش های دستی یا کارواش دستی و اتوماتیک انجام می شود.  بخش داخلی خودرو مانند بخش بیرونی نیازمند نظافت بوده و افراد باید به تمیز نمودن این قسمت نیز اهمیت بدهند.شستشوی صندلی ،کف و سقف خودرو باعث حفظ ارزش وسیله و ایجاد حس لذت در حین رانندگی یا استفاده از آن می گردد.

 

 

 

شستشوی خودرو ۴ مرحله دارد:

شستشوی صندلی های خودرو

شستشوی صندلی ها از دو بخش روکش و بدنه تشکیل شده است . روکش قابل جداسازی است و معمولا از جنس های قابل شستشو می باشد . پس می توان این قسمت را براحتی تمیزکرد اما در صورتی که صندلی خودرو بدون روکش باشد بخار بهترین روش شستشوی صندلی ها است .

 

شستشوی کف خودرو

کف خودرو معمولا از دوبخش کفپوش پلاستیکی و کفی از جنس موکت تشکیل شده است . کفپوش پلاستیکی را میتوان به صورت جداگانه و خارج از خودرو شست. بخار با نفوذ در پرز موکت آن را با کیفیت بسیار بالا تمیز می کند.

 

شستشوی سقف خودرو

سقف خودرو محل تجمع دود سیگار و انواع جرم ها و کثیفی هاست و پس از مدتی سیاه و کدر به نظر می رسد . شستشوی این قسمت توسط بخار براحتی قابل انجام است.

 

شستشوی داشبورد خودرو

در قسمت جلوی خودروقسمت های غیر قابل دسترس مانند دریچه خودرو، جا لیوانی و غیره وجود دارد. حالت گازی شکل بخار موجب می شود که براحتی در این قسمت ها نفوذ نموده و آنها را تمیز نماید . همچنین برای شستشوی قطعات الکتریکی بخار بهترین گزینه است در صورت شستشو با آب یا مواد شوینده ممکن است این قسمتها خراب می شوند.

شستشوی خودرو

شستشوی خودرو داشتن یک خودرو تمیز، یعنی داشتن یک خودرو نو اما این تنها دلیل تمیز نگه داشتن خودرو شما نیست، دلایل فنی دیگری نیز برای تمیز نگه داشتن خودرو وجود دارد. گرد و غبار، شن، نمک پاشی های زمستان، گل و لای همه این ها حاوی ذرات ریزی هستند که به خودرو شما می چسبند و به رنگ خودرو آسیب می رسانند
اگر شستشوی صندلی کف و سقف خودرو به موقع و درست انجام نگیرد این ذرات آرام آرام روی رنگ ایجاد ضایعات ریز می نمایند و رنگ را خراب می کنند، حتی بعضی از مواد مانند فضولات پرندگان یا گرده درختان نیز می توانند به راحتی به پوشش رنگ نفوذ کرده و حفاظ رنگ را از بین ببرند، اگر شما هر روز از حوله یا دستمال برای تمیز کردن خودرو استفاده نمایید ذرات ریز و غبار روی سطح رنگ کشیده شده و ایجاد خراش های ریز می نمایید سپس رنگ کدر و آسیب پذیر می گردد

طرز شستشوی خودرو

سعی کنید صبح زود یا عصر اقدام به شستن خودرو کنید  سعی کنید وقتی که برای شستن اتومبیل اختصاص می دهید صبح زود باشد یا عصر. چون با این کار آب زیادی بخار نخواهد شد و نیاز بیشتر به آب هم نخواهد بود و در صورتی هم که قصد دارید در ساعات گرم روز اتومبیلتان را بشویید می توانید اتومبیلتان را در سایه پارک کنید. همچنین در صورت امکان بهتر است اتومبیلتان را نزدیک چمن پارک کنید که آب مصرفیتان وارد چمن شود. با این کار با یک تیر دو نشان می زنید هم تمیزی اتومبیل هم آبیاری چمن

شستوشو کف ماشین

})