شستشوی تشک خوشخواب

برای شستشوی تشک خوشخواب،ابتدا روکش ها و روتختی ها را بشویید، با این کار بخش عظیمی از آلودگی ها برطرف می شود اما اگر تشک و تخت شما همچنان بو می دهد بهتر است به قسمت های عمیق تر بروید و تشک را بشویید. برای این کار بهتر است که کار خود را به نایژه بسپارید

برای شستشوی تشک خوشخواب به موارد زیر نیازمندیم:

اسفنج زبر

آب گرم

مواد شوینده ضدعفونی کننده

اسپری

مایع شستشوی فرش

برای شستشوی تشک خوشخواب باید بررسی کنید که ابتدا تشک خوشخواب شما فنردار است یا ساده،شستشوی تشک خوشخواب با آب داغ باکتری ها را از بین می برد ولی اگر با تخصص نباشد باعث آسیب رساندن به تشک خوشخواب شما  می شود پس بنابراین بهتر است کار شستشوی تشک خوشخواب خود را به متخصصین نایژه بسپارید.

 

 

 

شستشوی تشک خوشخواب  فنر دار:

برای شستشوی تشک خوشخواب فنردار میتوانید تشک خوشخواب خود را به محیط باز برده مانند حیاط یا تراس یا….. و آب داغ را به همه جای تشک خوشخواب اسپری کنید و بعد از آن مایع شوینده به آن اسپری کنید و با اسفنج آن را بشویید و دوباره روی آن آب داغ اسپری کنید.

شستشوی تشک خوشخواب با مایع شوینده

و همچنین می توانید از مایع ضد عفونی کننده استفاده کنید و  روی تشک خوشخواب مایع شوینده رقیق شده با آب بریزید و با اسفنج زبر تشک خوشخواب خود را بشویید.

مرحله خشک کردن تشک خوشخواب:

تشک خوشواب را با آب گرم آب بشویید.

آبکشی باید به صورت اسپری کردن آب گرم  و خشک کردن آن با حوله باشد.

هرگز  تشک را زیر آب قرار ندهید زیرا تشک دچار پوسیدگی و فنرهای آن باعث زنگ زدگی می شود.

تشک خوشخواب را در محیط باز و در معرض نور مستقیم  خورشید قرار دهید

پس از خشک شدن کامل تشک خوشخواب می توانید از آن استفاده کنید.

شاید خیلی ها بخاطر آشنا نبودن با روش شست وشوی تشک خوشخواب، قید شست و شو و تمیز کردن چنین تشک هایی را بزنند و صرفا به شستن روکش و روتختی یا شستن چند سال یکباره تشک طبی بسنده کنند. اما جالب است بدانید که تشک های طبی را باید دو بار در سال شست تا عاری از هر گونه میکروب، لک و پوست های مرده بدن شوند. در این پست با روشی بسیار ساده و صد در صد موثر آشنا خواهید شد که نیاز به هر گونه کار اضافی و طاقت فرسا را از بین می برد.

تشک های خوشخواب رفته رفته جای تشک های معمولی را می گیرند و در حال حاضر به بهترین وسیله برای خواب و استراحت تبدیل شده اند. احتمالا می دانید که هر شخص عادی، به طور میانگین روزانه ۸ ساعت از وقتش را بروی تشک می گذراند، این میزان برابر است با یک سوم طول عمر ما که زمان زیادی محسوب می شود. بنابراین وقتی این مقدار از عمر ما فقط روی تشک می گذرد باید از تمیز بودن جایی که دراز می کشیم اطمینان حاصل کنیم. شستن تشک خوشخواب کار سختی نیست. اگر این کار را به طور مرتب انجام بدهید، هم ایمن تر خواهید بود و هم طول عمر تشک افزایش خواهد یافت. روش شستن تشک طبی در این پست بسیار ساده و موثر است طوری که از سادگی آن شگفت زده خواهید شد.
قدم اول در شستن تشک خوشخواب، برداشتن روتختی و جدا کردن روکش یا کاور تشک (در صورت وجود) است. روتختی یا روکش تشک را باید به صورت جداگانه داخل ماشین لباسشویی بیاندازید. در قسمت تنظیمات، داغ ترین دمای ممکن را انتخاب کرده و از پودرهای با کیفیت استفاده کنید. یادتان نرود که چرخه خشک کردن ماشین را هم فعال کنید. با این روش تمام میکروب ها، حشرات ریز و کثیفی ها از روی کاور پاک خواهد شد.

 

 

 

})