ما همه روزه ساعات زیادی از عمرمان را درون ساختمان ها سپری می کنیم . همه ما دوست داریم تا اتاق کارمان یا فضای منزل زیبا و تمیز باشد زیرا یک محیط زیبا و خوشرنگ تاثیر بسیار زیادی در روحیه ما دارد. چند سالی که از عمر ساختمان می گذرد یا بعد از مدتی زندگی ذر یک ساختمان تازگی و زیبایی آن کمرنگ می شود . فضای منزل و ساختمان نیز نیاز به نو شدن پیدا می کند همانند ما که لباس خود را نو می کنیم . رنگ آمیزی و رنگ کاری یکی از بهترین راه ها برای زیباتر کردن و نو کردن فضای منزل و ساختمان است . ترکیب زیبای رنگ های طبیعت می تواند جلوه ای بسیار زیبا به فضای ساختمان ما ببخشد . اما با همه مزایای رنگ کاری این کار دشواری هایی را نیز در پی دارد . شاید اگر شما بخواهید منزلتان را رنگ کاری کنید بایستی روزها وقت صرف اینکار کنید و برایتان بسیار خسته کننده شود و یا حتی از انجام اینکار هم پشیمان شوید . بایستی کلیه اثباب منزل و فرش ها را حمع کنید ، خطر پاشیدن رنگ مخصوصا رنگ های روغنی روی وسایل منزل وجود دارد . پاشیدن رنگ روی سرامیک های کف منظره بسیار بدی ایجاد می کند و برای تمیز کردن آن بایستی ساعتها و شاید روزها وقت صرف کرد شیشه های منزل هم از این قاعده مستثناء نیستند و بایستی رنگ های پاشیده شده را از روی آنها نیز تمیز کنید . همه این مشکلات باعث می شود که رنگ کاری ساختمان تنها به افراد ماهر واگذار شود تا در کوتاهترین زمان ممکن و به بهترین شکل لباس منزل شما نو شود .

برای رنگ کاری قسمتهای مختلف ساختمان پیشنهاد می شود موارد زیر را مورد توجه قرار دهید .

رنگ آمیزی سقف 

سقف منعکس کننده نور است پس بهتر است برای این قسمت از رنگ های روشن مخصوصا سفید یا شیری استفاده شود تا نور را به فضای منزل منعکس سازد.

رنگ آمیزی دیوارها  

انتخاب رنگ برای دیوار ها با توجه به دکراسیون و اندازه فضا پیشنهاد می شود تا هماهنگی لازم بین قسمت های مختلف ایجاد شود . چنانچه نور کافی در ساختمان وجود نداشته باشد بهتر است برای این قسمت از ترکیب رنگ های ملایم و روشن استفاده گردد اما در صورتی که نور به اندازه کافی وجود داشته باشد می توان از ترکیب رنگ های تیره تر نیز استفاده کرد و با ترکیب نور جلو های زیبایی به دیوار ها بخشید.

رنگ آمیزی اتاق خواب 

معیار اصلی برای رنگ کاری اتاق خواب سلیقه شخصی افراد است ، اما پیشنهاد ما استفاده از رنگ های ملایم برای این فضا است زیرا اتاق خواب فضای برای استراحت کردن ، مصالعه ، کار و … می باشد استفاده از رنگ های ملایم ارامش دهنده است .

رنگ آمیزی درب ها و چهار چوب ها 

برای رنگ آمیزی درب ها بهتر است رنگی متفاوت از رنگ دیوار ها انتخاب شود . بهتر است انتخاب رنگ درب ها بر اساس سایر وسایل منزل همانند مبل و میز ها باشد . می توان از رنگ های تیره نظیر قهوه ای و یا رنگ های روشن مانند کرم و یا استخوانی برای رنگ آمیزی درب ها استفاده کرد . رنگ چهار چوب ها بهتر است متفاوت از رنگ درب ها باشد . چنانچه برای درب از رنگ تیره مانند قهوه ای استفاده شده باشد انتخاب رنگ شیری و یا کرم برای چهار چوب مناسبتر است .

انواع رنگ های مورد استفاده در رنگ کاری ساختمان

  • رنگ پلاستیک

رنگ پلاستیکرنگ پلاستیک یک رنگ پایه آب می باشد و برای رقیق سازی بایستی با مقدار مشخصی از آب مخلوط شود . از خصوصایت مهم این رنگ می توان به آماده شدن سریع رنگ و کاربرد سریع آن و همچنین خشک شدن سریع روی فضای کار اشاره کرد . از رنگ های پلاستیک بیشتر برای رنگ کاری سقف استفاده می شود. این رنگ در مقابل آب و رطوبت مقاومتی ندارد و قابلیت شستشو ندارد . پس اگر نیاز به تمیز کردن دیوار ها با آب دارید بهتر است این رنگ را برای دیوار انتخاب نکنید.

  • رنگ روغن

رنگ کارییکی از قدیمی ترین رنگ ها برای رنگ کاری قسمت های مختلف ساختمان است . این رنگ ها در مقابل آب مقاوم هستند و برای فضاهای مانند آشپزخانه و سرویس بهداشتی نیز مناسب هستند . همچنین بهترین گزینه برای رنگ آمیزی درب ها رنگ روغنی است . رنگ روغن هنگام کار کردن درون ساختمان دارای بو می باشد و برای سالمندان و کودکان و کسانی که بیماری تنفسی دارند مناسب نیست . این نوع رنگ برای اجرا نیاز به زیر سازی بسیار دقیق دارد و کار کردن آن زمان بر است .

  • رنگ آکریلیک

رنگ اکریلیکآکریلیک رنگ جدیدی است و چند سالی می شود که جای خود را در ساختمان ها باز کرده است. این نوع رنگ با آب مخلوط می شود و به سرعت آماده کار کردن می شود و همچنین زود روی دیوار خشک می شود . تقریبا از این رنگ در همه قسمت ها مانند سقف و دیوار می توان استفاده کرد و پوشش آن هم مناسب است . این رنگ تا حدودی قابلیت شستشو دارد ( نه به اندازه رنگ روغن ) و موقع کار کردن بدون بو می باشد .

  • رنگ مولتی کالر 

رنگ مولتی کالرمولتی کالر یک رنگ با تکنولوژی جدید است و در رنگ های با کد های مشخص ارائه می شود . مشتری می تواند با توجه به کاتالوگ رنگ مورد نظر خود را انتخاب کند . این نوع رنگ بایستی حتما به وسیله دستگاه مخصوص روی بستر اجرا شود و نیاز به مهارت کافی برای اجرا دارد . این رنگ دارای یک رنگ زمینه بوده و چند رنگ دیگر به صورت رگه در آن وجود دارد.  این نوع رنگ تقریبا در همه جا می تواند اجرا شود و روی هر سطحی قابل اجراست . برای فضاهای عمومی مانند راهرو ها – راه پله ها که در معرض تماس دست و آلودگی هستند بسیار مناسب است . بافت خاص این رنگ و کم جلا بودن آن موج و خرابی دیوار را کمتر نشان می دهد.

  • بلکا 

بلکا کاریبلکا را نمی توان یک رنگ ساختمانی نامید . بلکا یک پوشش با طیف های رنگی گوناگون است و در همه فضا ها حتی بدون زیر سازی ( روی آجر و گچ و …) قابل اجراست . این پوشش به سرعت و آماده و اجرا می شود . همچنین قابلیت ترمیم خوبی دارد . برای فضا های عمومی مانند ادارات و ارگانها مغازه و فروشگاه بسیار مناسب است .

شرکت نایژه ارائه دهنده انواع خدمات رنگ کاری ساختمان با کادری مجرب و مجهز می باشد . ما در کوتاهترین زمان ممکن لباس منزل شما را نو خواهیم کرد . هر ترکیب رنگی را که بخواهید برای شما آماده خواهیم کرد و هیچ گونه محدودیتی در نوع رنگ ها وجود نخواهد داشت .  رنگ کاری بیرونی و درونی ساختمان با انواع رنگ ها از خدمات مهم شرکت نایژه می باشد.

 

})