به کارگیری روش های رفع نم ساختمان به کمک مواد نانو

به کارگیری روش های رفع نم ساختمان به کمک مواد نانو
بروز نشتی آب و ظاهر شدن نم و رطوبت در قسمت های مختلف یک ساختمان از جمله سرویس بهداشتی، حمام و… یکی از معضلاتی است که سبب ایجاد خسارت های گوناگون در آن می شود. در صورتی که به منظور رفع نم و رطوبت در بخش های آسیب دیده ساختمان اقدامی فوری و اصولی انجام نپذیرد وسعت این خسارات و خرابی ها افزایش پیدا کرده و همین امر سبب می شود هزینه های مربوط به تعمیرات بعدی نیز به میزان بیشتری بالا رود. از همین رو نحوه رفع نم و رطوبتی که در قسمت های خاصی از یک ساختمان پدیدار شده است همواره به عنوان چالشی جدی و مهم قلمداد می شود زیرا تاثیرات مخربی که بروز نشتی در قسمتی از ساختمان بر سایر بخش های آن می گذارد موضوعی انکارناپذیر بوده و می تواند موجب وارد آمدن لطمات جدی به ساختمان شود.
ترمیم و رفع نم با مواد نانو در ساختمان ها به چه شکل قابل انجام است؟
از جمله بهترین و موثرترین روش های موجود به منظور رفع نم و رطوبت در ساختمان ترمیم و رفع نم با مواد نانو است. امروزه می توان به کمک تکنولوژی روز و با استفاده از این مواد به بهترین شکل ممکن نسبت به رفع نم در بخش های آسیب دیده یک ساختمان اقدام به عمل آورد. طبیعی است که ممکن است با گذشت زمان قسمت های مختلف یک ساختمان از قبیل سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه دچار آسیب و صدمه شده و دچار نشتی آب و نفوذ نم و رطوبت شود. چنین مواردی را می توان به کمک مواد نانو و بدون ایجاد تخریب در ساختمان به راحتی برطرف نمود. به منظور رفع نم با مواد نانو در این قسمت ها می بایست سطوح کاشی ها و سرامیک ها ضد آب، ضد باکتری و ضد اسید شوند. رفع نم با مواد نانو به این روش هر گونه نگرانی در رابطه با نیاز به تخریب و بنایی در ساختمان را از بین خواهد برد. همچنین می توان در بخش هایی از ساختمان از جمله پشت بام، بالکن و تراس هایی که کف آنها از سنگ یا موزاییک یا سرامیک است و نم و رطوبت در آنها نفوذ کرده است به کمک مواد نانو به صورت کامل آب بندی را انجام داد. کاربرد دیگر مواد نانو به منظور رفع نم در مکان هایی همچون استخر، سونا و جکوزی است. در این روش می توان پس از انجام بازدید با صرف کمترین هزینه قسمت های مورد نظر را به مدت طولانی آب بندی نمود و بدین ترتیب از توسل به سایر روش هایی که تنها مدت کوتاهی مشکل را برطرف می کنند دوری جست.
مزایای استفاده از عایق های رطوبتی نانو کدام است؟
۱-عایق های رطوبتی نانو را می توان بدون محدودیت در هر فصلی از سال و بر روی هر مساحت از یک ساختمان نصب نمود. این عایق ها به راحتی قابلیت چسباندن داشته و تا سالیان متمادی قابل استفاده هستند.
۲-مواد نانو بر خلاف عایق های رطوبتی قدیمی همچون قیر در برابر خطراتی همچون دچار شدن به حریق و آتش سوزی ایمن هستند.
۳-سطح نفوذناپذیری در عایق های رطوبتی نانو خیلی بالا بوده و این مواد می توانند حجمی بسیار زیاد از آب را تحمل کنند.
۴-این عایق ها را می توان بر روی هر گونه سطح یا پوشش از قبیل سنگ، سیمان، آسفالت و… مورد استفاده قرار داد.
۶-عایق های رطوبتی نانو انعطاف پذیری بسیار بالایی داشته و این مساله در میزان کیفیت و مقاومت آنها نقش بسزایی ایفا می کند.
با توجه به مطالب بیان شده در رابطه با اهمیت موضوع رفع نم در ساختمان، چگونگی رفع نم با مواد نانو و مزایای به کارگیری عایق های رطوبتی نانو در ساختمان به خوبی می توان دریافت که بهره گیری از دانش روز در استفاده از مواد نانو تا چه میزان در حل چنین چالش هایی راهگشا و کارآمد خواهد بود.
کلمات کلیدی: رفع نم، رفع نم با مواد نانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

})